+48 12 379 30 30

Audyt środowiskowy data center

Gęstość serwerów rackowych w pomieszczeniach data center systematycznie wzrasta, podobnie jak wzrasta ilość generowanego przez nie ciepła. To powoduje, że w wielu przypadkach użytkownicy decydują się na zwiększenie ilości jednostek chłodzących. Może się wydawać, że tego typu rozwiązanie niweluje wszystkie bolączki. W praktyce okazuje się, że zwiększenie ilości jednostek chłodzących nie tylko  nie podnosi efektywności chłodzenia ale powoduje wzrost rachunków za energię elektryczną.

Aby osiągnąć odpowiednią efektywność i zoptymalizować wydajność chłodzenia w centrum przetwarzania danych, istnieje konieczność wyeliminowania zjawiska niekontrolowanego wypływu powietrza z pod podłogi podniesionej (bypass airflow) oraz oraz zjawiska mieszania się ciepłego i zimnego powietrza w obrębie serwerowni.

 

Inżynierowie KoldBlox przeprowadzają audyt kondycji data center, a następnie przedstawiają rekomendacje w zakresie zoptymalizowania istniejącej infrastruktury serwerowni, Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie kosztów jej utrzymania. Usługi świadczone są dla centów przetwarzania danych każdej wielkości - od małych serwerowni aż po duże data center.

 

Nasza oferta:

  • badamy warunki środowiskowe: wilgotność oraz temperaturę powietrza,
  • analizujemy model recyrkulacji powierza oraz sprawność i wydajność aparatu chłodzącego,
  • analizujemy aktualny przepływ powietrza, włączając w to: układ krat nawiewowych, niedomiar przepływu powietrza, zaburzenia w koncepcji ciepłych i zimnych korytarzy oraz niekontrolowane obiegi powietrza pod podłogą,
  • dokonujemy przeglądu systemu zasilania data center,
  • rejestrujemy  obraz termiczny sprzętu oraz jednostek chłodzących.

 

Po zakończonej wizji lokalnej oraz analizie kondycji data center, Klient otrzymuje pełny raport, który zawiera:

  • ocenę wydajności serwerowni wraz z określeniem umiejscowienia niekontrolowanego obiegu powietrza,  
  • zalecenia oparte na szczegółowych badaniach poszczególnych problemów wraz z krytycznymi możliwościami,  
  • ogólną biznesową analizę przypadku w celu określenia wysokości i szybkości zwrotu inwestycji związanej z wprowadzeniem zaleceń inżynierów KoldBlox.  

 

KoldBlox© All Rights Reserved