+48 12 379 30 30

Inwentaryzacja infrastruktury serwerowni

Świadczymy profesjonalne usługi inwentaryzacji infrastruktury w data center, polegające na identyfikacji i opisaniu wszystkich:

  • szaf rackowych oraz urządzeń w nich zainstalowanych,   
  • połączeń logicznych oraz połączeń elektrycznych.

 

Poszczególne połączenia i urządzenia otrzymują indywidualną etykietę ze ściśle określoną numeracją. Identyfikowany i opisywany jest także układ poszczególnych urządzeń w szafach rackowych. Zebrane dane mogą być gromadzone w dedykowanym oprogramowaniu (szczegóły na temat Koldblox Inventory DC Manager tutaj>>). Software umożliwia Klientowi pełen nadzór nad faktycznym stanem infrastruktury objętej inwentaryzacją, co bezpośrednio przekłada się na łatwość późniejszego planowania i zarządzania każdym jej obszarem ze szczególnym uwzględnieniem nadzorowania wprowadzonych zmian.

 

Należy podkreślić, że po przeprowadzeniu inwentaryzacji oraz po dokonaniu wdrożenia oprogramowania istnieje dodatkowo możliwość nadzorowania:

  • procesów związanych z okresowym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym poszczególnych urządzeń,   
  • kolejki zadań do wykonania oraz osób odpowiedzialnych za jej realizację dla każdej czynności realizowanej w serwerowni.

 

Dodatkowo świadczymy usługi inwentaryzacji innych systemów zainstalowanych w pomieszczeniach data center, pośrednio związanych z funkcjonowaniem tego typu pomieszczeń (systemy alarmowe, kontroli dostępu, gaszenia, klimatyzacji oraz systemy zasilania awaryjnego).

 

Powyższe usługi realizowane są przez wyszkolonych inżynierów, dysponujących odpowiednią wiedzą i doświadczeniem z zachowaniem ciągłości pracy wszystkich systemów. Zakres inwentaryzacji jest indywidualnie uzgadniany z Klientem.

 

KoldBlox© All Rights Reserved